“הנזיר שמכר את הפרארי שלו” הוא ספרו הידוע ביותר של רובין שארמה.  הנזיר שמכר את הפרארי שלו
זהו סיפורו של ג’וליאן מנטל, עורך דין מצליח שסגנון חייו הבלתי מאוזן מוביל אותו להתקף לב באמצע אולם בית משפט המלא מפה לפה. ג’וליאן חי את חייו ברעב תמידי ל”יותר”: יותר יוקרה, יותר תהילה ויותר כסף, שמעולם אינם מספקים אותו. התמוטטותו הפיזית מביאה למשבר רוחני שמאלץ אותו להתעמת עם דרך חייו ולחפש תשובות לשאלות היסוד של החיים. בתקווה למצוא אושר ומימוש עצמי, הוא יוצא למסע יוצא דופן לתרבות עתיקה במזרח ומגלה שם שיטה רבת עוצמה לשחרור הפוטנציאל של הגוף, הנפש והנשמה.
הספר משופע בכל כך הרבה מסרים מחכימים, שהתקשיתי לבור את המוץ מהתבן. ובכל זאת, הנה כמה מהם:
סוד האושר הפשוט: גלה מה אתה באמת אוהב לעשות והפנה אליו את כל האנרגיה שלך. בד”כ זהו עיסוק שגם משרת אחרים. ברגע שתמקד את הכוח שלך בעיסוק שאתה אוהב, השפע יתחיל לזרום אל חייך וכל משאלותיך יתגשמו בקלות.
רוב האנשים לא מכירים את עצמם. הם לא הקדישו זמן ללמוד את הכוחות שלהם, התקוות, החלומות. הסינים הגדירו דימוי עצמי במונחים האלה: שלוש מראות יוצרות את בבואתו של האדם; הראשונה משקפת איך אתה רואה את עצמך, השנייה – איך אחרים רואים אותך, והמראה השלישית משקפת את האמת.”
שארמה מסביר שהמוח יכול להכיל רק מחשבה אחת בכל רגע נתון. כשמחשבה לא רצויה מגיעה לתודעה – להחליף אותה מיד במחשבה חיובית. הוא מכנה זאת “חשיבה נוגדת”.
שארמה מגדיר שיטה של חמישה שלבים להשיג מטרות ויעדים בחיים: ליצור דימוי מנטלי ברור של התוצאה, להפעיל על עצמך לחץ חיובי באמצעות התחייבות פומבית, להגדיר לוח זמנים והתחייבות בכתב, כדי שההתנהגות תיהפך להרגל צריך לבצע את הפעילות במשך 21 יום ברציפות וליהנות מהתהליך.
שארמה מפציר בנו ללכת בנתיב החלומות שלנו, מראה שיש המון פלאים שמחכים שתחקור אותם ורגעים שצריך להתנסות בהם אם רק תרצה. התענג על הרגעים המיוחדים שכל יום מציע לך כי היום הזה הוא כל מה שיש לך, עשה את הדברים שתמיד חלמת לעשות, השב את שמחת הילדות שלך. חיים מלאים פלאים נבנים יום אחרי יום, שינויים ושיפורים קטנים יצטברו להרגלים חיוביים.

 

עשרת ההרגלים של החיים המוארים עפ”י שארמה:
הרגל ההתבודדות: ישיבה שקטה, בין 15-50 דקות – יביא רווחה פנימית, שלוות נפש ואנרגיה שופעת.
הרגל הגופניות: הקדש זמן למדיטציה, ליוגה, נשימות וטיפוח הגוף.
הרגלי תזונה נכונה ובריאה: תזונה צמחונית היא אחד הסודות העיקריים של איכות החיים.
הרגל הידע הנרחב: למד דברים חדשים. קרא דברי טעם לפחות 30 דקות ביום.
הרגל ההתבוננות הפנימית: להתבונן ביום העתידי או ביום שעבר, לסקור את המעשים ולראות מה ניתן לשפר.
הרגל קימה מוקדמת: קום מוקדם ושאל את עצמך: מה הייתי עושה היום אילו זה היה היום האחרון בחיי?
הרגל המוסיקה: היא מרגיעה וממריצה רוחנית ונפשית.
הרגל המנטרה: מילים עם השפעה וחזרה מתמדת.
הרגל האופי הראוי: חיזוק האופי. הכל נובע מהרגלים.
הרגל הפשטות: צמצם את הצרכים שלך, כי אחרת תמיד תהיה לא מסופק.